Uncategorized


Arbana “Takim kënaqësie” me ambasadoren e SHBA-së

Postuar nga admin

29th September 2021

“Ti je një luledielli” mban emrin fushata sensibiliezuese e cila dhuroi dritë dhe mijëra buzëqeshje për fëmijët në nevojë.

Moderatorja Albana Osmani është iniciatorja e kësaj kauze të veçantë, e cila vë në qëllim mbledhjen e fondeve nga aktivitet e ndryshme nën logon e lulediellit, për qëllim ndihmesën e fëmijëve të prekur nga sëmundjet e gjakut, të cilët janë shtruar dhe trajtohen pranë shërbimit të onkohematologjisë pediatrike pranë QSUT.

Kjo nismë ka bërë që ditën e sotme, ajo të takohet me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim dhe nuk ka nguruar të publikojë një foto në rrjetet sociale.

“Takim kënaqësie”, ka shkruar Albana krahas fotos shoqëruar me një luledielli, duke lënë të kuptohet arsyeja e takimit.