Lajme


9-vjecari fiton çmimin “Lexuesi me i mirë i bibliotekës”, nga Panairi i librit

Postuar nga admin

17th November 2020

Një vogëlush 9-vjecar ka fituar çmimin “Lexuesi me i mirë i bibliotekës” nga Panairi i librit.

Jamarbër Hoxha doli në podium dhe mes emocioneve preku të gjithë me fjalën e tij: “Këtë çmim ia kushtoj mamit dhe fëmijëve me autizëm”.

Prindërit e tij treguan se i vogli ka qenë pranë librit që kur ishte 15 muajsh ndaj falënderuan për çmimin si një mbështetje për fëmijët e spektrit autik.