Showbizz


Artistja e parë shqiptare që bëri album anglisht zbulon të vërtetën e përfitimeve

Postuar nga admin

26th February 2018

Njihet si artiste që i pëlqen të këndojë në rrymën rrok, ku më së shumti performon live. Orgesa Zaimi është këngëtarja e parë shqiptare që erdhi me një album anglisht, projektet muzikore që u bënë në Los Anxhelos.

Në një intervistë per nje nga emisionet ne vend, ajo tregoi duke ruajtur notat e humorit se nuk eci fare pasi në Shqipëri nuk pëlqehet ajo lloj rryme.

“Nuk eci fare, nuk pashë asnjë përfitim. Ishte një eksperiencë fantastike të punoj me muzikantë të huaj, në studio të huaj. Albumi u bë në Los Anxhelos në një nga studiot ku ka bërë albume Adele dhe Beyonce. Nuk kam qenë vetë, por albumi ka qenë atje. 

Nuk ndodh që cdo ditë një artist shqiptar të ketë mundësi të bashkëpunojë me muzikantë të mirë, në studio prodhimi më të mëdha se një dhomë e një kuzhinë. Janë studio të mëdha dhe tjetër koncept i të regjistruarit një album. E ka shtuar eksperiencën time muzikore. Është një album pop-rock që në Shqipëri nuk ecën, është shumë jo-komercial dhe është akoma në iTunes dhe na del lista që është shkarkuar më shumë në Amerikë dhe Kanada”, tha Orgesa.