Lajme


Ermonela Jaho koncert në Tiranë në kuadër të muajit kundër kancerit të gjirit.

Postuar nga admin

17th October 2019

Në kuadër të muajit kundër kancerit të gjirit, sopranoja shqiptare Ermonela Jaho, njëkohësisht ambasadore e YWCA në kuzën e “Fjongos Rozë” do të mbajë një koncert të madh në Tiranë.

Fitimet e koncertit që do të mbahet në datën 22 tetor te salla e Katedrales Ortodokse do të shkojnë për organizatën YWCA për të mbështetur femrat me kancer gjiri.

Lajmin e bënë të ditur kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, i cili fton qytetarët të ndjekin koncertin.

Jam shumë i lumtur që një talent i rrallë dhe një mike e çmuar si Ermonela Jaho, kthehet në Tiranë për t’iu bashkuar zërit te vajzave dhe grave shqiptare në një koncert bamirësie.  Ky koncert mbart një mision shumë fisnik që është mbledhja e fondeve për tetorin rozë.

Merr mikeshat dhe mos e humb datën 22 tetor, ora 19:00, te salla e Katedrales Ortodokse.

P.s Të gjitha të ardhurat e këtij koncerti do t’i kalojnë YËCA për punën e saj në ndërgjegjësim dhe mbështetjen për gratë e prekura”, shkruan Veliaj në Facebook.