Lajme


Flamuri shqiptar shpaloset në një prej ndeshjeve më të mëdha të historisë së futbollit

Postuar nga admin

5th May 2022

Në një prej ndeshjeve më të mëdha të historisë së futbollit, për pak sekonda vëmendjen e mori edhe flamuri shqiptar, që u shpalos në Santiago Bernabeu.

Ishin minutat shtexë të ndeshjes mes Real Madrid dhe Mançester Sitit. Një tifoz ka hyrë në fushën e lojës duke shpalosur më pas flamurin kuqezi.

Tifozi, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur, veproi me shpejtësi për të nxjerrë flamurin që kishte fshehur poshtë bluzës teksa “dribloi” Militaon i cili u mundua ta ndalte.

Tentativa e forcave të sigurisë ishte e kotë, pasi ata nuk arritën ta kapnin, me një prej tyre që rrëshqiti mes brohoritjeve të tifozëve në “Santiago Bernabeu”.

Më pas, ai iu drejtua Benzema dhe shkoi të përqafonte francezin.