Uncategorized


Hidhet në erë konsullata shqiptare në Kharkiv, reagon Xhaçka

Postuar nga admin

7th March 2022

Fnqii Pxoa0zu4d

Konsullata shqiptare në Kharkiv ka rënë pre e sulmit rus.

Në lidhje me ngjarjen e rëndë ka reaguar ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka. përmes një mesazhi në Twitter Xhaçka ka dënuar sulmin.

REAGIMI I XHAÇKËS
Shqipëria dënon ashpër agresionin rus që çoi në shkatërrimin e Konsullatës së Nderit të 🇦🇱 në #Kharkov. Autorët duhet të mbajnë përgjegjësi!
#StopAgresionitRus
#QëndroniMeUkrainë️