Lajme


Lajm i mirë për shqiptarët në Itali. Rama: Nisin procedurat për njohjen e pensionit

Postuar nga admin

27th December 2021

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë, siç e cilëson ai për shqiptarët në Itali. Në një postim më faqen e tij në Facebook kreu i qeverisë shkruan se në vazhdën e komunikimit me qeverinë italiane dhe partitë politike për marrëveshjen e pensioneve, Parlamenti Italian ka përfshirë në projek-buxhetin e Italisë për vitin 2022 edhe një amendament për nisjen e procesit të njohjes faktike të pensioneve të shqiptarëve me kontribute pune.

Postimi i plotë:

 

dashamirësisht janë përfshirë në këtë përpjekje të përbashkët🇦🇱❤️🇮🇹