Lajme


Në pishat e Qerretit, Ismail Kadare fotografohet krah Helenës

Postuar nga admin

16th July 2019

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare dhe bashkëshortja e tij Helena janë fotografuar  në plazhin e Qerretit.

Ata mesa duket kanë nisur pushimet, pasi nga foto e realizuar në krah të përkthyesit Xhimi Lazri shihen në pishat e Qerretit.

Mirëpo  ajo çka bie menjëherë në sy është paraqitja e çiftit Kadare, me thjeshtesine qe i karakterizon ne veshje.

Larg paneleve, krijimtarise dhe intervistave, ata duket se tashme kane gjetur qetesi ne keto dite vere prane plazhit.

Kujtojmë që vepra e Kadaresë është përkthyer në rreth 45 gjuhë të ndryshme të botës, duke qenë kështu përfaqësuesi kryesor i letërsisë shqipe nëpër botë.