Lajme


Nuk arriten objektivat, punonjesit detyrohen te pijne urine dhe hane buburreca

Postuar nga admin

7th November 2018

Menaxherët në një firmë kineze janë burgosur pasi detyruan stafin që të pinte urinë dhe hante buburreca, raporton BBC.

Dënimi për stafin erdhi pasi nuk arritën objektivat e shitjes.

Policia mori masat pasi disa pamje ku shiheshin punonjësit duke u rrahur me rrip dhe duke pirë një lëng të verdhë, u bënë virale.

Tre menaxherë u burgosën për 5 dhe 10 ditë pas incidentit, raporton South China Morning Post.

Një video e shpërndarë gjerësisht në faqen e medias sociale kineze Weibo tregon një punonjës mashkull që qëndron në mes të një rrethi, duke u rrahur me një rrip.

Pjesa tjetër e stafit shihet duke pirë një lëng të verdhë nga një gotë plastike.

Ndërsa kërcënohen se do të hanë kacabuj nëse kanë performanca të dobta.