Lajme


Pas pagave, del edhe lista me targat e makinave të gati 590 mijë shqiptarëve

Postuar nga admin

24th December 2021

Pas skandalit të zbulimit të pagave për 690 mijë shqiptarë numrave të telefonit, publikohet një tjetër listë me targat e makinave. Lista me targat e makinave personale që disponohet edhe nga “BalkanWeb” përmban të dhëna për 591962 qytetarë.

Në tabelën në formatin Excel janë shënuar tarka, marka e makinës, modeli, ngjyra, numri i identifikimit si dhe emri i pronarit apo kompanisë që e ka në pronësi.

Prej tre ditësh janë nxjerrë fillimisht në whatsapp e më pas publikuar pagat e 590 mijë shqiptarëve. E para listë ishte ajo me pagat e muajit janar 2021 e më pas dolën dhe të dhënat e pagave si dhe numrat e telefonit në një listë tjetër, për muajin prill.