Showbizz


Rita Ora dhuron kostumin popullor shqiptar për Muzeun Etnografik të Tiranës

Postuar nga admin

15th November 2021

Projekti i Muzeut Etnografik të Tiranës ka nisur që të vihet në jetë pikërisht me një kostum popullor shqiptar, i cili është veshur nga Rita Ora në klipin “Bang”.

Këtë lajm e ka bërë të ditur kryetari i bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj përmes një postimi në rrjetet sociale.

 

Veliaj ka falenderuar familjen e Ritës për të gjithë ndihmën që i kanë dhënë komunitetit të mësuesve shqiptarë në Londër, si dhe vetë artisten për dhurimin e këtij kostumi.

“Shumë faleminderit Besnik Sahatçiu, Vera Ora dhe Elena Ora për ndihmën ndaj komunitetit të mësuesve shqiptarë në Londër duke e kthyer “Queens Arms” në qender komunitare!

Falenderime pa fund Rita Ora, që i dhurove Bashkisë së Tiranës kostumin popullor shqiptar, që ne ta fillojmë Muzeun e ri Etnografik me një ‘Bang’”, shkruan Veliaj./tvklan.al

TË NGJASHME