Lajme


Rita Ora rrëfen betejën me ankthin, “Gjithçka nisi kur nëna ime u prek nga kanceri”

Postuar nga admin

13th December 2021

Rita Ora ka rrëfyer së fundmi betejën me ankthin. Këngëtarja 31 vjeçare tregoi se si problemet e saj me ankthin nisën që në adoleshencë kur nëna e saj ishte sëmurë me kancer. Ajo tha se ndihej e pafuqishme pas lajmit që mori në moshën 15-vjeçare se e ëma ishte prekur nga sëmundja e rëndë.

Shkova te mjekët. Unë mendoja se kam astmë. Nuk e kuptova se ishte një sulm paniku. Mendoj se fjala “sulm paniku” më trembi.”, tha ajo. “Isha e pafuqishme. Ndjeva sikur: Epo, çfarë do të bëj pa nënën time? Nuk mund ta kuptoja një botë pa të. Ishte një kohë shumë konfuze, sepse ajo ishte gjithmonë aty për të qenë shkëmbi ynë dhe spiranca jonë.”, tha ajo.

Fatmirësisht kanceri u kap herët dhe nëna e saj arriti ta mposhtë sëmundjen por Rita thotë se ka vazhduar të ndjekë terapi që në moshën 17-vjeçare. “Unë nuk e di se si mund të funksionoj pa terapi.

Rita Ora says she got 'hacked', but was it just a huge Twitter fail?