Showbizz


Rita Ora vlerësohet me çmim në Javën e Modës në New York

Postuar nga admin

10th September 2021

Rita Ora mori pjesë mbrëmjen e djeshme në “Daily Front Row’s Fashion Media Awards”, të organizuar në Rainbow Room në Rockefeller Center të New Yorkut. interpretuesja e hitit “Hot Right Now” bëri një paraqitje klasike e veshur me një fustan të zi, ku dhe u vlerësua me çmimin Ikona e Stilit.

Një vizion: Rita fitoi Çmimin Style Icon natën, kështu që natyrisht ishte e etur për të jetuar në reputacionin e saj duke mahnitur në numrin e zi të shfaqjes.Veshja e zezë me mëngë voluminoze e bëri këngëtaren shqiptare të dukej tejet aktraktive ndërsa vuri në pah linjat trupore. Rita dukej më tërheqëse me flokët e kapura dhe me tone të theksuara tek sytë. Rita po shijon një periudhë të lumtur në jetën e saj pasi konfirmoi romancën me regjisorin Taika Waititi.

Çuditërisht: Rita Ora dhe Charli XCX po fluturonin me stil flamurin e Mbretërisë së Bashkuar të enjten në mbrëmje teksa shfaqnin një shfaqje mbresëlënëse në Daily Front Row's Fashion Media Awards, të organizuar në Rainbow Room në NYC's Rockefeller Center