Lajme


Rusia publikon listën e shteteve jomiqësore, mes e tyre edhe Shqipëria

Postuar nga admin

7th March 2022

Putin to mull options if West refuses guarantees on Ukraine | AP News

Qeveria e Rusisë ka aprovuar të hënën listën e shteteve të huaja dhe territoreve, që pretendon se kanë kryer veprime jomiqësore kundër Rusisë, kompanive të saj dhe qytetarëve të saj, raporton agjencia ruse TASS.

Në këtë listë gjendet edhe Shqipëria.

Në listë është përfshirë SHBA-ja, Kanadaja, shtetet e Bashkimit Evropian, Britania e Madhe, Ukraina, Mali i Zi, Zvicra, Shqipëria, Andorra, Islanda, Lihtenshtajni, Monako, Norvegjia, San Marino, Maqedonia e Veriut, Japonia, Australia, Mikronezia, Zelanda e Re, Singapori e Tajvani.