Showbizz


Shijoni këngën “Mimoza e Dashurisë “, teksa këto ditë në Tiranë ndihet aroma e tyre!

Postuar nga admin

23rd February 2018

Kenga “Mimoza e Dashurise” u kendua per here te pare ne Adriana Ceka ne festivalin e kenges, ne vitin 1983. Ky klip eshte nje ri-performance e kenges, nga po kjo kengetare, per reportazhin televiziv “Kenga tek Njerezit”, i xhiruar ne 1984-en. Po kjo kenge eshte kenduar ne nje version me bashkekohor dhe nga Rovena Dilo ne spektaklin “100 Kenget e Shekullit”.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QO3Cu9fRY4M&list=PL0E75BAB3BA9F3C45