Lajme


Shqipëria me fshat olimpik, për sportistët vendas e të huaj

Postuar nga admin

17th January 2022

Shqipëria shumë shpejt do të ketë një fshat olimpik ku çdo sportist vendas apo i huaj të kryej fazën përgatitore për kompeticione të mëdha.

Është ky premtimi i bërë nga presidenti i Komitetit Olimpik, Fidel Ylli, në takimin e zhvilluar këtë të hënë me gazetarët dhe dy peshëngritësit Briken Calja dhe Erkand Qerimaj.

Dy peshëngritësit treguan se pas suksesit në Lojërat Olimpike, pritshmëritë për medalje në të ardhmen janë dhe më të mëdha.

Aktiviteti i radhës në peshëngritje do të jetë Europiani i Peshëngritjes në fillim të muajit prill.