Lajme


“Të gjithë kërcejnë”, mbrëmja gala që do të sjellë valsin vienez në kryeqytet

Postuar nga admin

20th December 2018

“Të gjithë kërcejnë” titullohet mbrëmja gala që do të sjellë valsin vjenez në Tiranë mbrëmjen e 28 dhjetorit.

Ky është eventi përmbyllës i bashkëpunimit të frytshëm midis Teatrit të Operas dhe Baletit dhe Ambasadës austriake në Tiranë.

“Alles Walzer” do të na shfaqë valsin tradicional vienez që për austriakët është kërcimi i masës dhe vjen si motiv i mbylljes së suksesshme të vitit kulturor Shqipëri-Austri.

Kjo mbrëmje është konceptuar ndryshe me operetat e Shtraus-it, ku do të gërshetohet klasikja me modernen.

“Alles Walzer”do të sjellë valsin tradicional vienez, që për austriakët është kërcimi i masës.

Mbrëmja gala do të synojë që ne të mësojme nga e kaluara që të shohim drejt së ardhmes dhe do të mbahet mbrëmjen e 28 dhjetorit në Pallatin e Kongreseve në orën 19:00.