Lajme


Vaji që vepron kundër plakjes është ky

Postuar nga admin

18th October 2021

Yjet e famshëm si Miranda Kerr, Gwyneth Paltrow, Victoria Beckham dhe Dukesha e Kembrixhit Kate Middleton, përdorin vajin e trëndafilit sepse shohin rezultate të mahnitshme në lëkurën e tyre. Është një nga përbërësit më të famshëm që lufton njollat, dehidratimin dhe shenja të tjera të plakjes.

Kjo është arsyeja pse përdoret shpesh në produktet e kujdesit të fytyrës, siç janë kremrat dhe serumet. Ky vaj është jashtëzakonisht i pasur me antioksidantë, acide yndyrore dhe vitaminë C. Përveç kësaj, falë β karotenit dhe vitaminës E, përmirëson elasticitetin dhe i jep shkëlqim dhe butësi lëkurës.

Në planin afatgjatë, zvogëlon shfaqjen e vijave të imta dhe rrudhave, por edhe ndryshimet e pigmentit të saj. Veprimi i tij anti-inflamator lehtëson lëkurën e dëmtuar nga dielli dhe të dehidratuar.