Uncategorized

7th March 2022


Hidhet në erë konsullata shqiptare në Kharkiv, reagon Xhaçka

Konsullata shqiptare në Kharkiv ka rënë pre e sulmit rus. Në lidhje me ngjarjen e rëndë ka reaguar ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, …

25th February 2022


Shorti i Conference League: 8 çiftet dalin nga duart e Altin Lalës, mësoni sfidat

Shorti i Conference League, për 1/8 e finaleve, është hedhur ditën e sotme në Nion të Zvicrës dhe sipas rregullores, ekipet nga i njëjti kampionati …

19th January 2022


Miratohet projektligji për njohjen dhe konvertimin e patentave shqiptare në Itali

Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave ditën e sotme është miratuar projektligji për marrëveshjen e arritur mes Shqipërisë dhe Italisë për njohjen e ndërsjellë të …

27th October 2021


Mbi 1 milionë çiklistë kanë pedaluar në “Rrugën e Kavajës” që prej fillimit të vitit

Në gjithë Tiranën është shtuar ndjeshëm numri i qytetarëve që përdorin biçikletat. Vetëm në “Rrugën e Kavajës” që prej fillimit të vitit kanë pedaluar mbi …

14th October 2021


A do të rikthehet ora dimërore këtë muaj?

Edhe pse ndryshimi i orës është i përvitshëm, disa njerëz duket se ende kapen në befasi nga orët që ndryshojnë në pranverë dhe vjeshtë. Këto …

14th October 2021


Fitnes apo banjë e nxehtë? Ja cila e rregullon më mirë sheqerin

Nëse do të duhej të zgjidhnit midis një banjoje të nxehtë dhe një vizite të lodhshme në palestër, çfarë do të zgjidhnit? Nëse nuk jeni …

14th October 2021


Gua Sha, teknika kineze që bën mrekulli për lëkurën

Gua Sha është një praktikë e njohur për trajtimin e lëkurës që është përdorur nga kinezët ndër shekuj. Ekspertja e biokozmetikës Anxhela Panxhi ishte e …

13th October 2021


Këto janë cilësitë e një gruaje të fortë, shikoni nëse e gjeni veten?

1. Respekti për veten dhe për të tjerët Një grua e fortë gjithmonë e respekton veten dhe gjithashtu ka respekt për të tjerët. Për më …

11th October 2021


11 tetori Dita Ndërkombëtare e Vajzave

Organizata e Kombeve të Bashkuara e ka përcaktuar 11 tetorin si Ditën Ndërkombëtare të Vajzave. Kjo datë është vendosur për herë të parë në vitin 2012 …

1st October 2021


Ekspertët: Media sociale shkakton probleme nervore, simptoma të ngjashme me sindromën e rrallë

Mjekët në të gjithë botën kanë vënë re gjatë vitit të kaluar një rritje të pazakontë të çrregullimeve të tikut nervor, të ngjashme me sindromën …