Lajme

1st August 2022


Shtohet fluksi i pasagjerëve/ Muaji gusht nis me një numër të lartë hyrjesh nga porti i Durrësit

Në këtë ditë të parë të muajit gusht ka pasur një numër të lartë hyrjesh në portin e Durrësit. Ky mëngjes ka pasur një fluks …

12th July 2022


“Njerëzit kënduan sërish shqip me Sekret”, Ronela iu “tërheq veshin” kritikëve

Pavarësisht kritikave në “Eurovision 2022”, Ronela Hajati ka bërë për vete mijëra fansa nga e gjithë Evropa. Këngëtarja, e cila na përfaqësoi me këngën “Sekret”, …

6th July 2022


Rriten me 6% pagat për mësuesit e sistemit arsimor parauniversitar

  Në mbledhjen e qeverisë sot u finalizua angazhimi i ndërmarrë që në fund të vitit të kaluar kur u miratua buxheti për vitin 2022, …

1st July 2022


ILO jep “alarmin”: Popullsia e Shqipërisë po plaket

Njësia e Kombeve të Bashkuara, për çështjet e punësimit (ILO) në një studim të posaçëm njoftoi se, popullsia e Shqipërisë po plaket me shpejtësi dhe …

6th June 2022


Limoz Dizdari del nga intubimi, vajza postim prekës: Shpirti i pamposhtur i tim eti

Kompozitori i njohur Limoz Dizdari ka arritur të dalë nga intubimi pas më shumë se 1 muaji. Pas një lufte të gjatë për jetën kompozitori …

6th June 2022


Zjarri në Sazan/ Pas mesnatës u izoluan disa nga vatrat e rrezikshme

Ishulli i Sazanit u përfshi ditën e djeshme nga flakët. Një prej vatrave më të rrezikshme ishte ajo pranë një depoje ushtarake, ku gjendeshin armë …

6th June 2022


Video/ Ja si do të jetë Tirana pa kosha plehrash dhe si do funksionojnë ato

Në Ditën e Mjedisit Tirana ka inauguruar, duke nisur me disa rrugë, projektin e mbetjeve nëntokësore. Ku janë vendosur? Dy kontenierët e parë nëntokësorë për …

3rd June 2022


Einxhel dhe Dagz surprizojnë Flor Gjinin, i shkojnë me tortë “live” në emision

Moderatori, Flori Gjini, feston sot ditëlindjen dhe surprizën më të bukur e ka marrë nga çifti simpatik, Einxhel Einxhel Shkira dhe Dj Dagz. Ata e …

30th May 2022


Mblidhet Komiteti Kombëtar i Imunizmit, Manastirliu: Shqipëria ka risk të ulët për linë e majmunit

Është mbledhur këtë mëngjes Komiteti Kombëtar Teknik- Këshillues i Imunizmit në Institutin e Shëndetit Publik, për masat paraprake për virusin e lisë së majmunit. Ministrja …

30th May 2022


Skiatorja italiane garon me flamurin shqiptar!

Lara Colturi, një skiatore e re italiane, do të garojë për ekipin kombëtar në sportin e skive. 15 vjeçarja italiane është vajza e Daniela Ceccarellit …