Showbizz

12th July 2022


“Njerëzit kënduan sërish shqip me Sekret”, Ronela iu “tërheq veshin” kritikëve

Pavarësisht kritikave në “Eurovision 2022”, Ronela Hajati ka bërë për vete mijëra fansa nga e gjithë Evropa. Këngëtarja, e cila na përfaqësoi me këngën “Sekret”, …

3rd June 2022


Einxhel dhe Dagz surprizojnë Flor Gjinin, i shkojnë me tortë “live” në emision

Moderatori, Flori Gjini, feston sot ditëlindjen dhe surprizën më të bukur e ka marrë nga çifti simpatik, Einxhel Einxhel Shkira dhe Dj Dagz. Ata e …

10th March 2022


Kënga e re e Dafina Zeqirit në bashkëpunim me Mumën renditet e 12-ta në botë

Kënga përfaqësuese e Qipros në Eurovison 2022 mban “firmën” e artistëve shqiptarë. Ka qenë Ylli Limani që ka zbuluar se së bashku me Fifin kanë …

10th March 2022


Aurela Hoxha çon brandin e saj në javën e modës në Paris

Kur personazhet e njohur të ekranit ose Instagramit largohen nga mediat sociale apo televizioni, duket sikur po pushojnë, ose i janë përkushtuar jetë private e …

9th March 2022


Rritja e FRIKSHME e çmimeve, sot protestë përballë Kryeministrisë

Ditën e sotme në orën 17:00 përpara Kryeministrisë, qytetarët pritet të mbajnë një protestë kundër rritjes së çmimeve. Ata po përballen me produkte ushqimore me …

1st March 2022


Para Eurovisionit, Ronela Hajati do të jetë pjesë e një tjetër festivali

Ronela Hajati do të jetë e ftuar speciale në finalen e “Selecţiei Naţionale”, festivali ku Rumania do të përzgjedhë përfaqësuesin për në Eurovision 2022. Këngëtarja …

28th February 2022


Robert Berisha prezanton për herë të parë vajzën e madhe

Jo të gjithë e dinë, por Robert Berisha ka një vajzë të madhe. Nuk dihet se kush është e ëma, pasi lidhja e saj me …

28th February 2022


West Side Family kujtojnë Dr. Florin me anë të dedikimit emocionues në ditën e lindjes së tij!

West Side Family, tashmë pa Floran Kondin pjesë të tyre, të njohur si Dr. Flori, kanë kujtuar sot një datë shumë të rëndësishme për ta …

18th February 2022


Dj Regard do të performojë në një nga festivalet më të mëdha në botë

Suksesi i artistit nga Ferizaj, Dardan Aliu që njihet si DJ Regard është i padiskutueshëm. Së fundmi me anë të një postimi në llogarinë e …

17th February 2022


Era Istrefi nuk është më pjesë e gjigantit muzikor, Ultra Music

Ka prej dy vitesh i mungon skenës me prurje të reja muzikore. Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi, u bë një emër ndërkombëtar me suksesin …